Про наш район

Освіта Основ'янського району

2017/2018 навчального року мережа закладів освіти Основ’нського району складалась із закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

В районі функціонує 19 закладів дошкільної освіти, в тому числі: комунальної форми власності – 18; у них – 142 групи, в них – 3307 дітей та 1 дошкільний навчальний заклад приватної форми власності (Центр розвитку дитини «Маленька країна»), у якому функціонує 3 групи короткотривалого перебування, до яких зараховано 21 дитину. У порівнянні з минулим роком кількість груп збільшилася на 3 (відновлено роботу 3-х груп загального розвитку в КЗ «ЗДО №96» та КЗ «ЗДО №353»).

Усього у районі функціонує 11 закладів загальної середньої освіти. Із них – 1 вечірня школа, 2 гімназії, 1 спеціалізована школа та 7 загальноосвітніх. Шкіл з українською мовою навчання – 7, в них 143 класи, 4037 учнів. Шкіл з російською мовою навчання – 3, в них 79 класів, 2227 учнів. З 1 вересня 2017 року функціонує Приватний навчальний заклад «Харківська загальноосвітня онлайн-школа ІІ-ІІІ ступенів «Альтернатива» Харківської області».

Підсумки участі педагогічних працівників у районних, міських та обласних професійних педагогічних конкурсах та обласних професійних змаганнях засвідчили небайдужість педагогічного загалу району щодо зростання фахової майстерності. 17 педагогів шкіл району змагались у I (районному) етапі конкурсу «Учитель року 2018» у номінаціях: «Фізика», «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізична культура». Переможці районного етапу: Швидка Т.М. (фізика, ХЗОШ №53), Ткаченко С.Д. (українська мова та література, ХГ №34), Андреєв М.Ю. (фізична культура, ХЗОШ №10), Краснікова Н.В. (німецька мова, ХСШ №66) взяли участь у міському етапі. Швидка Т.М. виборола в усіх 3-х етапах звання переможця і 14 місце із 26 на всеукраїнському рівні.

Методисти районного методичного центру продовжили науково–методичний супровід експериментальної діяльності всеукраїнського рівня, що проводиться у ХГ №12 за темою «Тьюторська технологія як засіб реалізації принципу індивідуалізації» (робота з молодими вчителями на базі ХГ №12, затвердженого наказом МОНУ від 15.07.2015 №764).

У ІІ (міському) етапі Конкурсу на кращий дистанційний курс серед учителів закладів загальної середньої освіти переможцями стали: у номінації «Англійська мова» - Іванова О.Є. (ХСШ №66), номінації «Математика» - Кравченко Н.С. (ХЗОШ №53), номінації «Інформатика» - Бондаренко О.М. (ХГ №12).

З проведених 12 міських турнірів вибороли перемогу в  5-х турнірах: юних географів(ІІ ), юних правознавців ( ІІІ ), юних істориків(ІІІ ),філософів та релігіє знавців (ІІ ),з основ інформатики серед учнів 5-7-х класів( ІІІ ).

В 2017/2018 н.р. учні шкіл району брали участь у Всеукраїнських турнірах, а саме:

збірна району посіла ІІІ місце на XV Всеукраїнському турнірі юних правознавців;

диплом учасника та диплом у номінації « За географічний оптимізм» отримала збірна команда району на XІІІ Всеукраїнському турнірі юних географів;

на ХІІІ Всеукраїнському турнірі юних економістів збірна команда району отримала диплом учасника та диплом «За індивідуальність стилю»;

ІV Всеукраїнський турнір юних філософів та релігіє знавців,де третій рік поспіль, бере участь збірна команда району ( ХЗОШ № 120 ) приніс перемогу – ІІ місце;

на ХХ Всеукраїнському турнірі юних істориків Тихоненко Аліса,учениця 9 класу ХЗОШ № 48, яка увійшла до складу збірної команди м.Харкова, отримала диплом ІІІ ступеня.

В 2017/2018 навчальному році учні 4-х класів шкіл району посіли призові місця в міській олімпіаді для випускників  школи І ступеня «Путівка в науку»: в освітній галузі «Українська мова» - ІІІ місце ХГ № 12;в освітній галузі «Природознавство» - ІІІ місце ХЗОШ№53.

Переможцем міського конкурсу «Учень року – 2018» в номінації «Спортсмен року» стала учениця ХГ№12 Біас Сніжана.

Кількість перемог учнів шкіл району в 2017-2018 навчальному році в  обласних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України не зменшилась, а саме: в обласних етапах олімпіад 28 перемог(І місце-2; ІІ місць – 8; ІІІ місць – 18); в обласних етапах МАН 10перемог(ІІ місць – 2; ІІІ місць – 8).

За 2017/2018 навчальний рік навчальні заклади району мають такі показники участі у конкурсах виховного напрямку:

• у міському конкурсі-захисті учнівських проектів «Харків очима небайдужих дітей» – диплом призера (Чернявська У., 4-Д клас, ХЗОШ №53);
  • у міському конкурсі «Мій родовід» – дипломи ІІ ступеня (Борисова А., 9-й клас, ХЗОШ №10; Петрук В., 9-й клас, ХЗОШ №35);
  • у міському конкурсі творчих робіт вільного жанру «Присвята рідному місту» – диплом призерів у номінації «За багатство літературно-художніх засобів» (Порхуць І., 10 клас, ХЗОШ №35; Барсуков В., 3-Г клас, Хрипливець М., 5-В клас – учні ХЗОШ №53);
  • у міському КВН ЮІР – диплом учасника та диплом у номінації (ХЗОШ №53, IV місце);
  • у міській лізі КВК – диплом полуфіналістів (ХЗОШ №53);
  • у міському ППС – VII місце (команда ХЗОШ №№10, 7, 35).

Спостерігається позитивна динаміка розвитку системи позашкільної освіти в районі.

Вихованці КДЮСШ №9 вибороли 363 призових місця у змаганнях різних рівнів (міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських). Тренери підготували за цей рік 18 кандидата у майстри спорту, 1‑Майстра спорту.

Вихованці ЦДЮТ №7 посіли 1347 призових місць у змаганнях різних рівнів (міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських).

З 1 вересня 2018 року у всіх школах району стартувала Концепція Нової української школи. Класи НУШ забезпечені новими меблями, комп’ютерним обладнанням та дидактичними матеріалами. Для учнів перших класів створено нове освітнє середовище.

Традиційно проходить огляд – конкурс на кращу підготовку навчальних закладів до нового навчального року. Усі заклади освіти району продемонстрували високий та достатній рівні готовності за основними напрямками роботи.