Про наш район

Освіта Основ'янського району

Шановні друзі!

Ми раді вітати вас на офіційному веб-сайті Управління освіти адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради.

На сторінках нашого сайту ви можете ознайомитись з освітою Основ’янського району міста Харкова. Наш інтернет-ресурс ми будемо розширяти, поглиблювати, удосконалювати. Вдячні вам за те, що відвідали наш сайт.

Запрошуємо до співпраці.

З повагою, начальник Управління освіти О.С. Нижник

Нижник Олександр Степанович,

начальник Управління освіти

адміністрації Основ'янського району

Харківської міської ради

Години прийому:

Вівторок з 14.30 до 18.00

Контакти:

(057)725-27-91 (52798)

(057)725-27-91 (52791) (приймальня)

Прохоренко Ольга Володимирівна,

заступник начальника Управління

освіти адміністрації Основ'янського району

Харківської міської ради

Години прийому:

Середа з 14.00 до 18.00

Четвер з 10.00 до 12.00

Контакти:

(057)725-27-91 (52799)

Мережа закладів освіти Основ’янського району складається із закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.
  У районі функціонує 18 закладів дошкільної освіти, 10 закладів загальної середньої освіти, 2 заклади позашкільної освіти комунальної форми власності, 4 приватних закладів - приватний ліцей «Онлайн-школа «Альтернатива», Харківський  приватний заклад загальної середньої освіти  «Новатор. Свідома школа», приватний дошкільний навчальний заклад Центр розвитку дитини  «Маленька країна» та Харківський приватний заклад дошкільної освіти (ясла-садок)  «Чілдренс ленд».

Контингент учнів шкіл складає 8693 школярі,  відкрито 318 класів (у 2022/2023 навчальному році 333 кл.). Кількість учнів в школах в порівнянні з минулим навчальним роком зменшилася на 536 учнів. Середня наповнюваність класів - 27,7 уч. / кл (у минулому навчальному році – 28,6 уч. / кл.).
У 10 класи шкіл району прийнято 320 учнів.

Продовжується повномасштабна реформа Нової української школи.  Усі заклади району працюють у дистанційному режимі, використовуючи інформаційну платформу HUMEN (ЗЗСО №№10, 34, 41, 48, 66, 120) та НОВІ ЗНАННЯ (ЗЗСО №№ 7, 12, 35, 53)

.

ХЛ № 12 34, 53 відкрито класи у приміщеннях КП «Харківський метрополітен». Всього охоплено змішаною формою навчання 115 учнів.

Закуплено та доставлено у заклади освіти 636 індивідуальних комплектів. школи отримав сучасну комп'ютерну техніку та дидактичні матеріали. А найголовніше - створено нове освітнє середовище, де таланти кожної дитини будуть розкриті і підтримані, а взаємини з учнями будуть будуватися виключно через педагогіку партнерства.
   Мережа позашкільних закладів буде збережена на рівні минулого року (ЦДЮТ № 7 - 137 гр., 2571 уч., КДЮСШ № 9 -142 гр., 1567 уч.) що складе 66% від загальної кількості учнів шкіл. Це, як і в минулому році, один з кращих показників по місту Харкову.

У закладах освіти  району освітній процес забезпечуватимуть 805 педагогічних працівників. З них:

- звання «Заслужений вчитель України» мають 2 вчителі (Чернець Т.І., учитель фізики ХЗОШ № 35);

- 5 - науковий ступінь кандидата наук, (Нижник А.С., начальник Управління освіти, Дерев'янко Т.Є., головний спеціаліст РУО, Воропаєв Е.П, організатор культурно-дозвіллєвої роботи ЦДЮТ № 7, Пилипко Є.В., вчитель історії ХСШ № 66, Хребто Т.С., учитель мистецтв ХГ № 34);

- 29 мають  звання «Відмінник освіти України»;

-  медаллю «Василь Сухомлинський» нагороджені 4 педагоги: ХЗОШ № 35 Карліна Л.А. (учитель зарубіжної літератури), Чернець Т.І. (учитель фізики), заступник директора з навчально-виховної роботи ХЗОШ № 53 Матюшкіна О.М., директор ЗДО №420 Чмут А.Д..

-  40 вчителів. нагороджені Почесною грамотою МОН України;

-  106 учитель-методист;

-  44 - старших вчителя;

-  мають вищу кваліфікаційну категорію - 194 вчителя;

- 48 керівників гуртків ЦДЮТ № 7;

- 44 тренера-викладача КДЮСШ № 9, з них 7 - заслужених тренерів України, 5 - майстрів спорту міжнародного класу, 16 майстрів спорту. Заступник директора КДЮСШ №9 Панов П.П. має звання «Заслужений тренер України» і «Заслужений працівник освіти України»;

- 266 педагогів ЗДО, з яких 47 мають вищу кваліфікаційну категорію.

Успіх змін залежить від вчителя.
   Учням треба показати нового вчителя, а вже потім – нову школу.

Педагогічні колективи, незважаючи ні на які труднощі та обмеження, організовано і вчасно продовжують реформування освіти.

Реалії сьогодення вимагають принципово нового типу управління, який ґрунтуватиметься на численних «П»: прозорості, партнерстві, пошуку перспектив, проєктному принципі, правильних пріоритетах. Все це не може народитися без розширення комунікацій та зміни їхнього характеру.

Тож ми налаштовані на партнерські відносини, що базуватимуться передусім на довірі та максимальній взаємодії з усіма стейкхолдерами, тобто в широкому розумінні – учасниками освітнього процесу. Тільки так, на наш погляд, зможемо досягнути бажаної мети – поступового розвитку та вдосконалення. Побудова ж партнерських відносин значною мірою залежить саме від вдалої комунікації всіх з усіма.