Початкова освіта

Майстер-клас "Вчимося радісно з ЛЕГО"

Конкурс знавців української мови

Курси підвищення кваліфікації вчителів початкової школи. НУШ

Предметна олімпіада "Путівка в науку"

(Переможці)

Шлях до успіху-робота на результат

"Літературний розвиток учнів початкових класів"

Ключові тези

орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів

та методичних рекомендацій до оновлених програм початкової школи (1-4 клас)

"Початкова освіта-фундамент якісної освіти"

Поради батькам майбутніх першокласників

Для батьків майбутніх першокласників

За останній час докорінно змінились стратегічні орієнтири, що визначають зміст і спрямованість навчально-виховного процесу по забезпеченню виконання соціального замовлення на якісну освіту.Особливе місце в цьому процесі займає початкова школа. Якщо дослідити роботу початкової школи, стає зрозумілим, що основними недоліками  в організації навчання учнів початкової школи на протязі останніх років були: об`єм та складність матеріалу, який треба засвоїти й запам`ятати; убогість шкільного життя і навчального процесу (монотонність і одноманітність занять, відсутність швидкої зміни подій, яскравих вражень; необхідність довгий час сидіти і, майже не говорити); застарілість матеріальних засобів навчання (наочність, прилади, ТСО), відсутність нових. Все це робить шкільне життя нудним і невеселим.

Крім того, за даними психологів, в сучасній школі навчаються 30 – 35% дітей із різними формами шкільної тривожності.
Саме тому майстерність вчителя відіграє сьогодні таку велику роль в організації навчально-виховного процесу. Обов`язок учителя – надання педагогічної підтримки таким учням.
Педагог повинен також забезпечити кожного учня всім необхідним для швидкої соціальної інтеграції. (Соціальна інтеграція – це форма взаємодії індивіда з соціальним середовищем, що передбачає його активне входження в соціум, готовність до прийняття самостійних рішень в ситу
ації вибору, здібність впливати на середовище, змінюючи його.)
В зв`язку з цим, виникла необхідність впроваджувати нову педагогіку, характерною ознакою якої є інноваційність – здатність до оновлення, відкритість новому. Успіх інноваційних реформ, спрямованих на підвищення якості освіти, також залежить від учителя. Від його творчого потенціалу, готовності до самоосвіти, гнучкості мислення. В зв`язку з цим, правильна організація роботи РМО вчителів початкових класів   набуває особливого значення.