Відкриття класу безпеки

26 квіт. 2024
26 квітня в комунальному закладі «Харківський ліцей №53 Харківської міської ради» відбулось урочисте відкриття класу безпеки в рамках реалізації спільного Всеукраїнського проєкту Міністерства освіти і ДСНС України.

26 квітня в комунальному закладі «Харківський ліцей №53 Харківської міської ради» відбулось урочисте відкриття  класу безпеки в  рамках реалізації спільного Всеукраїнського проєкту Міністерства освіти і ДСНС України.

На заході були присутні почесні гості: Корнєва І.М., заступник голови адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради, Нижник О.С.,начальник Управління освіти адміністрації Основ’янського району, представники Державної служби України з  служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області підполковник служби цивільного захисту Мелешко О.А.,представники Національної превенції України та представники соціальних служб Основ’янського району.

Клас безпеки створено у ліцеї відповідно до наказу МОН № 135. Облаштовано за зональним принципом організації освітнього простору, що сприяє оптимізації освітнього процесу та систематизації сприйняття інформації.

У  класі безпеки закладу освіти створено такі зони:

1.Зона перегляду відеоуроків та презентацій.

2.Зона пожежної безпеки (для вивчення правил пожежної безпеки, алгоритму дій при пожежі, вивчення основ користування вогнегасниками та іншими первинними засобами пожежогасіння).

3.Зона мінної безпеки (для вивчення правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів).

4. Зона безпеки життєдіяльності (для вивчення правил безпечної поведінки у різних сферах життя, в тому числі алгоритми дій у разі надзвичайних ситуацій різного характеру).

5. Зона домедичної допомоги (для проведення занять та тренінгів з надання першої домедичної допомоги при травмах різного характеру та опіках, у тому числі зупинка кровотечі, проведення серцево-легеневої реанімації тощо).

6. Зона психологічного розвантаження (для роботи з психологами, виконання творчих завдань, проведення бесід тощо).

7. Ігрова зона (для дітей молодшої вікової категорії для проведення тематичних рухливих ігор та вправ).

Для методичного забезпечення класу безпеки  використовуються наочні матеріали: буклети, листівки.  Кожна локація облаштована інформаційним банером, QR-кодами та дидактичними матеріалами, зібраними у папки п'яти кольорів в 10 примірниках.

Наявні відеоролики, презентації, слайди, мультфільми, а також  розмальовки, матеріали для творчих завдань (олівці, ручки) тощо.

Матеріали зібрано вчителями, учнями та батьками ліцею.

Територіальні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, підрозділи територіальної оборони та Збройних Сил України також надали матеріали для наповнення окремих зон.