Про проведення Першого уроку 2011/2012 навчального року

11 лип. 2011
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 06.07.2011 №1/9-516, у загальноосвітніх навчальних закладах буде проведено єдиний урок Перший урок "Україна - наш спільний дім", присвячений відзначенню 20-ї річниці незалежності України.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 06.07.2011  №1/9-516, у загальноосвітніх навчальних закладах буде проведено єдиний урок Перший урок "Україна - наш спільний дім", присвячений відзначенню 20-ї річниці незалежності України.
        З
авданням  проведення єдиного уроку є перш за все формування в учнів почуття патріотизму,  розкриття історичного значення проголошення незалежності України.
        При виборі форм, місця, методів проведення уроку слід  враховувати кількість учнів, тип навчального закладу тощо.          Бажано провести цей урок на базі шкільних, краєзнавчих  музеїв.          Урок може бути проведений для окремого класу, паралелі чи всієї школи.
          Важливо, щоб учні знали і розуміли події початку 90-х рр. ХХ ст. і могли висловлювати власну думку щодо них.
        Перший урок у 1 класі  варто поєднати з ознайомленням  першокласників  зі школою, її традиціями, історією їх населеного пункту.
       Метою уроку для учнів  2- 4 класів  має бути сприяння  формуванню і розвитку уявлень про такі поняття і положення, як: «Моя Батьківщина – Україна», «рідний дім», «патріот і громадянин».  Бажано, щоб учні  розуміли, що вони, їх родини - це складова  народу України, усвідомлювали, що успішне навчання в школі, – це їх обов’язок перед суспільством і державою. Урок доцільно провести у формі бесіди, гри-мандрівки, уявної подорожі з використанням матеріалів українського народознавства, художніх творів, віршів про рідну землю. Доцільним також буде проведення конкурсів малюнків, наприклад,  на тему: «Ми живемо в Україні, ми дуже любимо її». Унаочненням на уроці можуть слугувати ілюстративні матеріали. Це -  репродукції краєвидів України, національне вбрання українців різних регіонів, портрети відомих діячів історії, політики, культури, фотокартки самих дітей, їхніх родин.
         Учнів середньої ланки варто також знайомити з історією тих подій через історію їхніх родин. З ними доцільно буде обговорити такі питання, як: проголошення незалежності України в долі моєї родини; пам’ять про події, що передували проголошенню незалежності України. Бажано, щоб розповіді вчителя, учнів були доповнені свідченнями очевидців тих подій чи родинними спогадами.
          У   9 -11 класах загальноосвітніх та  у професійно-технічних навчальних закладах  необхідно розкрити історичне значення проголошення вільної самостійної держави – України, патріотизм і моральність діячів руху за незалежність, показати витоки цього патріотизму. Вчителі мають ґрунтовно опрацювати терміни «патріотизм», «нація», їх розуміння учнями. Необхідно акцентувати увагу на тому, що патріотизм – звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки в надзвичайних ситуаціях.

ЗАВАНТАЖИТИ ЛИСТ МОНмолодьспорту  та методичні рекомендації до проведення у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України Першого уроку: "Україна - наш спільний дім”