Міносвіти презентувало новий конкурс "Парк педагогічної майстерності"

26 лип. 2011
Започаткований конкурс, у відповідності з наказом профільного відомства, буде проводиться за темою "Система виховання як засіб формування конкурентоспроможної особистості з високим рівнем життєвих компетенцій" із метою підтримки творчої педагогічної діяльності працівників загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності та поширення педагогічних здобутків у створенні системи виховання.

У положенні про конкурс "Парк педагогічної майстерності" визначено й основні завдання конкурсу ‑ виявлення та підтримка талановитих педагогічних працівників закладів; поширення кращого досвіду роботи щодо створення системи виховання в закладах; створення інформаційного банку даних кращого педагогічного досвіду роботи педагогічних колективів і привернення уваги органів виконавчої влади, науковців, громадськості до питань виховання молодого покоління України.
 На відміну від традиційного Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогів "Учитель року", що передбачає індивідуальну участь у ньому, новий конкурс присвячено проблемі виховання учнів у системі виховної діяльності навчального закладу.
 Для участі в конкурсі учасники – педагогічні колективи навчальних закладів ‑ подають творчі роботи у вигляді проектів, що представляють собою інноваційний підхід до побудови системного виховного процесу, запровадження інноваційних виховних технологій і результативності педагогічної діяльності в закладі.

Передбачено, що конкурс проводиться протягом 2011-2015 років за такими номінаціями як:
"Галерея інноваційного пошуку" ‑ опис системи методичної роботи; "Майстерня професійного самовдосконалення" ‑ методичні розробки впровадженні новітніх технологій, форм і методів виховання; "Галерея дозвілля" ‑ програми факультативів, спецкурсів, гуртків, секцій тощо.

Конкурс проводиться поетапно:

перший ‑ 2011 р.
за участю психологів, учителів, які викладають предмети таких освітніх галузей як мова та література, суспільствознавство, і заступників директора, які координують їх діяльність;

другий ‑ 2012 р. за участю соціальних педагогів, учителів, які викладають предмети таких освітніх галузей як математика, природознавство, і заступників директора, які координують їх діяльність;

третій ‑ 2013 р. за участю вчителів, які викладають предмети таких освітніх галузей як естетична культура, здоров’я та фізична культура, технології, класних керівників і заступників директора з виховної роботи;

четвертий ‑ 2014 р. за участю керівників гуртків, секцій, педагогів-організаторів, батьків або осіб, які їх замінюють;

п’ятий ‑ 2015 р. за участю директорів навчальних закладів.

Всеукраїнський конкурс "Парк педагогічної майстерності" проводиться Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти.

Переможці конкурсу отримають дипломи за окремими номінаціями.