Волонтерство – покликання чи обов’язок?

18 черв. 2020
Волонтер – людина, яка свідомо, за власним бажанням, без очікування фінансової винагороди працює на користь інших, там де це потрібно у суспільному житті.

Останнім явищем культурного та духовного життя українців ХХІ століття став волонтерський рух. Зміни, що відбулися у суспільстві та свідомості громадян України, сприяли розвитку волонтерського руху в нашій державі, місті, районі, гімназії.

У 2020 році людство буде відзначати 161-річницю виникнення волонтерського руху.

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Ним захоплені не тільки дорослі, а й діти. Школярі Харківської гімназії №12 беруть безпосередню участь у вирішенні певної суспільно важливої проблеми. Головним для них є принцип добровільності, адже учні діють за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію.

Діяльність наших волонтерів безкорислива, неприбуткова.

Волонтерський рух Харківської гімназії № 12  діє у різних напрямках: соціальна допомога інвалідам, сиротам, людям похилого віку, просвітницька діяльність, пропаганда здорового способу життя; пошукова робота «Волонтерська діяльність»; благодійна допомога тим, хто опинився у складних життєвих обставинах; підтримка воїнів АТО; проведення патріотичних акцій, операцій, проектів, пам’ятних лінійок та інших заходів; вшанування пам’яті загиблих воїнів Другої світової війни, війни в Афганістані, АТО тощо.

Школярі гімназії неодноразово сприяли й організації та проведенню масових фізкультурно-спортивних заходів, наприклад, змагань, конкурсів, фестивалів, різних спортивних свят тощо для учнів дитячих будинків.

Також здобувачі освіти – волонтери  займаються пропогандистсько-просвітницькою діяльністю стосовно здорового способу життя, зокрема,  рухової активності серед різних верств населення 8-го мікрорайону м.Харкова,  працюють волонтерами при дитячих будинках, допомагають комунальному некомерційному підприємству Харківської обласної ради «Обласний госпіталь ветеранів війни».

Волонтерство для школярів Харківської гімназії № 12 є невичерпним джерелом набуття громадянської освіти, можливістю вчитися та сприяти розвитку солідарності в країні, можливістю реалізувати себе у служінні суспільству. Юний волонтер набуває практичні життєві орієнтири, досвід, оволодіває мистецтвом життєтворчості, саморозвитку особистості.

Волонтерський рух не обмежується навчанням у гімназії. Наші випускники входять до складу Міжнародної єврейської студентської організації «Hillel» тощо і надають посильну допомогу людям похилого віку, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Становлення і розвиток незалежної України, формування нових соціально-політичних відносин можливе лише за умови усвідомлення молодим поколінням особистої відповідальності за долю своєї країни.

Відтак, патріотичне виховання учнівської молоді в гімназії стає важливою складовою частиною процесу формування зрілої особистості – громадянина, справжнього спадкоємця і продовжувача національних традицій.