Науково-методичний семінар на тему: «Діалоги про виховання: дошкільна освіта» для методистів Центру освітніх технологій Управління освіти адміністрації Основ’янського району та керівників ЗДО

4 лют. 2021
04.02.2021 року на базі Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 10 Харківської міської ради Харківської області відбувся науково-методичний семінар на тему: «Діалоги про виховання: дошкільна освіта» для методистів Центру освітніх технологій Управління освіти адміністрації Основ’янського району та керівників закладів дошкільної освіти.

Співорганізаторами даного семінару є Харківський національний педагогічний університету імені Г.С. Сковороди, Тренінговий центр соціального і професійного розвитку ХНПУ імені Г.С. Сковороди, Управління освіти адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради та Науково-методичні семінари для педагогічних працівників закладів освіти «Діалоги про виховання».

Даний семінар проходив у формі круглого столу під час якого було висвітлено два аспекти питань: ECERS -3: Шкала оцінювання якості освітнього процесу в закладі дошкільної освіти. Досвід країн Східної Європи. (Доповідач - Марина ШТЕФАН, аспірант, провідний спікер Тренінгового центру соціального та професійного розвитку людини Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди та «Що таке фасилітація і як вона може допомогти педагогу закладу дошкільної освіти?» (Доповідач - Ірина ПРОКОПЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, керівник науково-методичного Тренінгового центру соціального та професійного розвитку людини Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди

З вітальними словами виступили: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, ректор Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди Юрій Дмитрович БОЙЧУК, доктор філософських наук, професор, проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди Світлана Вікторівна БЕРЕЖНА та кандидат юридичних наук, начальник Управління освіти адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради Олександр Степанович НИЖНИК.

Для керівників закладів дошкільної освіти та вихователів ці проблемні питання можуть слугувати орієнтиром для поліпшення якості освітнього процесу в їхньому дитсадку. Ще до проведення дослідження у педагогічного колектива є змога ознайомитись зі змістом методики ECERS, побачити сильні та слабкі сторони їхнього закладу, а також можливості та ризики в освітньому процесі.

Саме така форма проведення заходу надала можливість всім учасникам: поділитися досвідом оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти; подискутувати щодо труднощів, що виникають в процесі оцінювання середовища – всього, з чим та з ким взаємодіє дитина: організацію кімнат, розташування умеблювання та іграшок, взаємодію між дітьми, дітей з вихователями, вихователів з батьками, а також тривалість та ротацію занять, організацію різних видів діяльності, даної підготовки та шляхів їх вирішення, зосередитися на теоретичних і практичних основах.

Проблеми, які були заявлені на семінарі, згуртували навколо обговорення науковців, методистів та вихователів, оскільки зумовлені змінами в системі й структурі дошкільної освіти та необхідністю інтеграції національної освіти в європейський освітній простір. За результатами роботи семінару всі учасники отримали електронний збірник матеріалів та електронний сертифікат.