26 лют. 2021

За ініціативою начальника Управління освіти адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради 25.02.2021, спеціалістами Управління освіти, проведено нараду-семінар за темою: «Практичні аспекти розробки, впровадження та застосування процедур, заснованих на принципах НАССР у ЗДО» для керівників, заступників та медичних працівників закладів дошкільної освіти.

У ході заходу розглянуто сутність науково обґрунтованої системи НАССР (Система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок); порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю відповідності діяльності операторів ринку; окреслено практичні дії групи НАССР закладу дошкільної освіти; створення системи простежуваності як інструменту, що визначає шлях продукту від джерела його виникнення до безпосереднього отримувача і представляє собою систему фіксування інформації про всі кроки в ланцюгу поставки цього продукту.

Учасникам семінару надано рекомендації щодо здійснення моніторингових процедур та ведення відповідної ділової документації, регламентованої наказом Міністерства аграрної політики і продовольства України від 01.10.2012 № 590 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)», який розроблено на виконання Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», що передбачає впровадження системи НАССР для операторів ринку харчових продуктів, у тому числі, і в закладах дошкільної освіти.