День вшанування пам’яті жертв Голокосту

26 січ. 2024
Щорічно 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року.Вшановують жертв Голокосту 27 січня невипадково. Саме в цей день в 1945 році  звільнили концентраційний табір Освенцим (Аушвіц) – місце ув’язнення, проведення дослідів над людьми і страти євреїв, поляків, циган та інших жертв.

Для учнів та учениць Основ'янського району класними керівниками були  проведені виховні години до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту  « Голокост  трагедія ХХ століття», « Злочин проти людства», «Причини масового знищення населення України у роки Другої світової війни»,  також проведено тематичні онлайн-заходи під назвою «Свіча Голокосту не згасне». Фахівці обласної бібліотеки для дітей провели  урок скорботи "Голокост - пам'ять століття" для старшокласників, де учні висловили свої думки щодо жахливої трагедії людства та можливість запобігти в майбутньому актам геноциду. Цей день має нагадати всім тиранам і агресорам сьогоднішнього світу про небезпечність і наслідки їхніх дій. І рано чи пізно, всі понесуть покарання за свої нелюдські вчинки.