День пам'яті Героїв Крут

29 січ. 2024
29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника

Щороку 29 січня потяг історії повертає нас, сучасних українців і українок, до маленької залізничної станції Крути. У 1918 році цього дня тут відбувся бій, який став героїчною сторінкою історії нашого народу.

Для учнів та учениць Основ'янського району вчителями історії та класними керівниками було проведено онлайн-заходи : перегляд тематичних презентацій та документальних фільмів «Крути: подвиг і трагедія», «Крути – символ українського патріотизму», «Крути 1918», години спілкування «Герої нашої історії», «Тернистий шлях до України», «Це було під Крутами…», виховні години до дня Героїв Крут у вигляді гри-реконструкції "Героїчні Крути". Діти працювали з різними видами інформації, показуючи нерозривний зв’язок українських героїв минулого із сучасними героями, які стоять на захисті Батьківщини проти того ж російського ворога сьогодні.Також учні відвідали віртуальну виставку-пам’ять «Крути: подвиг і трагедія», в якій зібрано друковані і віртуальні джерела, присвячені вивченню трагічних подій січня 1918 р. під Крутами та вшануванню пам’яті загиблих героїв. Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події під Крутами та відчути їх значення у сьогоденні.