Інформаційні матеріали до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотн

19 лют. 2024
20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 років. Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Науковці Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності підготували інформаційно-методичні матеріали до Дня Героїв Небесної Сотні, які пропонуються для використання у роботі при плануванні та підготовці тематичних заходів.

Цьогоріч вдесяте Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні. 20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.