22 січня визначено як День Соборності та Свободи України

12 січ. 2012

Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят». Згідно з документом 22 січня визначено як День Соборності та Свободи України.

Соборність Української держави - одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи.

Історичний момент і значимість Свободи та Соборності диктує необхідність підсилення цих складових Незалежності в свідомості народу, в нашій традиції та в історії нашої Державності. Про це ж йдеться в численних зверненнях та пропозиціях, які надходять до Президента від громадян та громадських організацій.

На підтримку цих пропозицій та з метою консолідації суспільства, зміцнення єдності народу та утвердження ідеалів свободи Глава держави своїм Указом визначив 22 січня Днем Соборності та Свободи України. Таким чином, це свято широко відзначатиметься в усій державі в 2012 році за участю керівників держави, народних депутатів, представників центральних та місцевих органів влади, релігійних організацій, дипломатичного корпусу, громадськості.