PISA-2018: УКРАЇНА В ЦЕНТРІ УВАГИ. РЕЗЮМЕ ДОСЛІДЖЕНЬ

7 лист. 2023
Команда PISA підбиває підсумки дослідження даних попереднього циклу, основний етап якого було проведено 2018 року, пропонуючи вашій увазі дайджест «PISA-2018: резюме досліджень 2023 року». У цьому матеріалі узагальнено представлено основні висновки за проблематикою, актуалізованою впродовж 2023 року в мінізвітах «PISA-2018: Україна в центрі уваги». Докладніше кожну тему розкрито в повній добірці відповідних мінізвітів.

05 грудня об 11:00 в Києві широкій громадськості буде представлено Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.

Нині команда PISA в Україні, сформована провідними аналітиками Українського центру оцінювання якості освіти, завершує підготовлення Національного звіту за результатами циклу PISA 2022 року. Цей документ буде оприлюднено в м. Києві 05 грудня одночасно з Міжнародним звітом, презентація якого проходитиме в м. Парижі.

Водночас команда PISA підбиває підсумки дослідження даних попереднього циклу, основний етап якого було проведено 2018 року, пропонуючи вашій увазі дайджест «PISA-2018: резюме досліджень 2023 року». У цьому матеріалі узагальнено представлено основні висновки за проблематикою, актуалізованою впродовж 2023 року в мінізвітах «PISA-2018: Україна в центрі уваги». Докладніше кожну тему розкрито в повній добірці відповідних мінізвітів.

Нагадаємо, що Україна вперше взяла участь в основному етапі PISA навесні 2018 року. Національний звіт за результатами цього циклу дослідження, який було представлено в грудні 2019 року, став важливим джерелом інформації і про успішність наших 15-річних підлітків, і про чинники, які могли вплинути на їхні результати. Проте, попри надання в майже 500-сторінковому звітному документі надзвичайно важливих даних щодо якості вітчизняної освіти, чимало інформації, зібраної дослідниками за підсумками циклу 2018 року, залишилося поза увагою, адже PISA  це значні обсяги інформації складної структури. Тож надалі аналітики Українського центру активно працювали над поглибленим вивченням даних PISA-2018, додатково підготувавши 30 мінізвітів у серії «PISA-2018: Україна в центрі уваги». Ці матеріали значно доповнили й розширили уявлення про успішність нашого 15-річного учнівства та вплив на неї різних чинників. Кожну публікацію було присвячено одній темі, як-от вплив дитячого садка та віку, у якому дитина пішла до першого класу, на її успішність у читанні, зв’язок професійного статусу та рівня освіти батьків із власними кар’єрними очікуваннями 15-річних підлітків, взаємозв’язок соціально-економічних передумов і частоти випадків булінгу серед учнівства та негативного впливу цькування на успішність підлітка у всіх галузях PISA (читання, математика, природничо-наукові дисципліни) тощо.

Сподіваємося, що цінні дані за підсумками циклу PISA 2018 року, представлені як у Національному звіті, так і мінізвітах серії «PISA-2018: Україна в центрі уваги», були в пригоді всім, хто зацікавлений у підвищенні якості вітчизняної освіти. Тому після оприлюднення Національного звіту за результатами PISA-2022 Український центр планує продовжити практику публікування тематичних мінізвітів, покликаних зосереджувати увагу на значущих аспектах ситуації у сфері загальної середньої освіти в Україні станом на 2022 рік — рік, коли, попри всі драматичні випробування, спричинені спочатку пандемією COVID-19, а надалі — широкомасштабною агресією росії проти нашої країни, вітчизняна система освіти вистояла й продовжила виконувати свою державотворчу місію.

https://testportal.gov.ua/pisa-2018-ukrayina-v-tsentri-uvagy-rezyume-doslidzhen/ УЦОЯО