23 жовт. 2017

Пробне ЗНО-2018

Український центр оцінювання якості освіти затвердив 13.10.2017 наказ № 150 про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році. Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 р. Зареєструватися можна буде на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
19 жовт. 2017

7 заяв, оновлені коефіцієнти, фіксований перелік конкурсних предметів і 150 балів на лікарські спеціальності – основні новації вступу-2018

Наступного року 2 конкурсні предмети для вступу до вишів будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич під час прес-конференції щодо умов вступу 2018 року, яка відбулася сьогодні, 18 жовтня 2017 року. «Практично всі основні стейкхолдери, які брали участь в обговоренні Умов прийому на 2018 рік, виступили за уніфікацію конкурсних предметів. Це забезпечить більшу рівність абітурієнтів: щоб коли вони подають різні заяви в різні університети не було так, що при розрахунку їх балу в одному випадку враховують одні предмети, а в другому – інші. Була широка дискусія – чи зробити повну уніфікацію, тобто всі 3 предмети однаковими, чи залишити один на вибір. Знову ж таки, враховуючи побажання університетів та громадськості, ми зробили третій конкурсний предмет на вибір», – розповів Юрій Рашкевич.
18 жовт. 2017

Як полюбити робити з дітьми домашнє завдання

Не робіть роботу дитини замість неї. Допоможіть їй зрозуміти, що, як і навіщо потрібно зробити, і нехай робить сама. Про це в блозі НВ пише Ірина Сергєєва. Ця стаття – значною мірою для батьків першокласників та учнів молодшої школи, але буде корисна й батькам підлітків. Часто навіть студенти не мають навичок ефективної навчальної діяльності, що перетворює останню на справжнє пекло і для них, і для оточуючих. Від того, наскільки правильно ви сформуєте навчальні навички дітей, буде залежати якість вашого і дитячого життя найближчі 10-15 років. А з огляду на тренд безперервної освіти – і довше. Тому пропоную з самого початку вибрати правильну оптику і налагодити процеси.
17 жовт. 2017

Збереження педагогічного звання та категорії при переході вчителя на посаду методиста

Пунктом 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6.10.2010 № 930, установлено, що за педагогічними працівниками, які переходять на посади методистів зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після переходу на посаду методиста.
13 жовт. 2017

ІІ міський турнір юних інфоматиків

14 жовтня 2017 року у Харківському національному університеті радіоелектроніки (пр. Науки, 14) відбудеться ІІ міський турнір юних інформатиків для учнів 8-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова. Початок турніру о 9-30. Початок реєстрації учасників о 8-50.
12 жовт. 2017

Семінар-тренінг Школи розвитку «Мер міста»

11 жовтня 2017 року на базі Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова в межах роботи Школи розвитку «Мер міста» відбувся семінар-тренінг за темою «Моделювання успішної стратегії розвитку організації».
11 жовт. 2017

Районний етап гри «Що? Де? Коли?»

11 жовтня 2017 року на базі Харківської гімназії №34 відбувся районний етап змагань з гри «Що? Де? Коли?» серед ігроків молодшої вікової категорії І місце зайняла команда ХГ №12, ІІ місце команда ХЗОШ №53, ІІІ місце команда ХЗОШ №10, серед ігроків старшої вікової категорії І місце зайняла команда ХЗОШ №120, ІІ місце команда ХЗОШ №7, ІІІ місце команда ХЗОШ №48. Вітаємо команди та бажаємо подальшого успіху на фінальній грі.
10 жовт. 2017

Творчий конкурс «Малюнок, вірш, лист до мами»

З 2017 року в межах VІ Всеукраїнського творчого конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами» з нагоди святкування Дня матері започатковується Міжнародний творчий конкурс за участі учнів (вихованців) 1-11-х класів загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів України та країн зарубіжжя. Організаторами конкурсу виступають Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Українсько-турецький культурний центр «Сяйво» та Міжнародна школа «Меридіан»
9 жовт. 2017

Шум телевізора заважає розвитку мовлення дитини

Фоновий шум від телевізора, який є звичним для багатьох осель, створює перешкоди для гармонійного розвитку мовленнєвих навичок дитини і може негативно вплинути на здатність дітей до засвоєння мови. Це стверджує група дослідників в статті у виданні "Journal of Children and Media".
2 жовт. 2017

«Ніч Науки у Харкові - 2017»

У рамках міжмуніципального співробітництва з містом Нюрнбергом 30 вересня 2017 року пройшла «Ніч Науки». Освітній проект реалізується з 2013 року під патронатом міського голови Геннадія Кернеса. Цього року цей проект вперше тематичний - «Ніч Науки: Енергоефективність», в ньому взяли участь 6 вищих навчальних закладів, які мають вагомі наробки з питань збереження та використання енергії в промисловості та побуті.