9 серп. 2017

2017/2018 навчальний рік оголошено Роком німецької мови в Україні

Рішення про проведення Українсько-німецького року мов було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, щоб через 25 років після початку дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури. Урочисте відкриття відбудеться в рамках проведення спільного Фестивалю мови та культури у вересні 2017 року в місті Києві. Спільний Рік мов завершиться влітку 2018 року проведенням міжнародного Освітнього конгресу. Протягом всього року мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей.
8 серп. 2017

Безкоштовне он-лайн вивчення англійської мови

З вересня усі українські школярі зможуть долучитися до безкоштовного он-лайн вивчення англійської мови на платформі Lingva.Skills, яка схвалена Міністерством науки і освіти України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах Для участі в проекті потрібно на сайті www.lingva.ua подати заявку від навчального закладу, вказавши назву, приблизну кількість бажаючих вивчати англійську та контактний e-mail. З представником навчального закладу зв’яжеться координатор, відправить проект офіційного листа, який потрібно підготувати, та подальші інструкції. Навчання відбувається в зручний для користувача час. Термін вивчення – необмежений, але зазвичай становить 3-6 місяців. Курс англійської рівня А1-А2 складається з 150 уроків, кожний з яких трьома видами вправ тренує граматичну або розмовну конструкцію. Тож користувачі отримують виключно практичні навички, які дозволяють швидко почати розмовляти англійською мовою. Наразі розробляється наступний рівень В1, а також навчальний контент з німецької мови.
7 серп. 2017

Скільки триватимуть канікули та коли закінчуватиметься навчальний рік

Коли повинен починатися та закінчуватися навчальний рік; скільки мають тривати канікули; хто приймає рішення про запровадження карантину, визначає дату проведення Останнього дзвінка та вручення документів про освіту? Відповіді на ці питання можна знайти у листі МОН №1/9-315 від 07.06.2017 р. щодо структури 2017–2018 навчального року і навчальних планів. У документі є рекомендації стосовно розроблення робочих навчальних планів: вимоги до оформлення, змісту, розподілу предметів варіативної та інваріантної складових, експериментальних та індивідуальних навчальних планів, можливість долучення до пілотування нових Типових навчальних планів для старшої школи.
4 серп. 2017

На 2018 рік заплановано експеримент зі складання ЗНО з іноземних мов

У 2018 році обов’язкове ЗНО складатимуть не лише вступники на магістратуру з «Права», а й на магістратуру з «Міжнародного права». Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. З наступного року також проводитиметься експеримент для вступу за результатами ЗНО з іноземних мов (або англійської, або німецької, або французької, або іспанської) на спеціальності галузей знань: «Гуманітарні науки», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування».
1 серп. 2017

Новації, які чекають учителів-предметників у новому навчальному році

Які новації чекають учителя-предметника 1 вересня? Як виглядатимуть навчальні програми? Чи розшириться простір для виявлення вчителя і як саме? Ці питання обговорювались під час круглого столу, присвяченого презентації оновлених програм природничо-математичного циклу для 5–9-х класів.
31 лип. 2017

Харківський дитячий будинок «Родина»

КЗ «Харківський дитячий будинок «Родина» Харківської міської ради» проводить набір дітей пільгових категорій віком від 3-х до 6-ти років. 1 вересня 2017 р. в цьому закладі будуть відкриті групи для цілодобового перебування дітей із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах.
20 лип. 2017

Санітарні норми використання комп'ютерів у школах скасовані

Міністерство охорони здоров’я скасувало державні санітарні правила та норми влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах. Відповідний наказ підписаний в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун.
18 лип. 2017

Завдання Х міського турніру юних правознавців

Пропонуємо завдання Х міського турніру юних правознавців, проведення якого заплановано в жовтні 2017 року.
18 лип. 2017

Завдання Х міського турніру юних географів

Пропонуємо завдання Х міського турніру юних географів, проведення якого заплановано в жовтні 2017 року.
11 лип. 2017

У дошкільних навчальних закладах триває благоустрій територій

У дошкільних навчальних закладах триває благоустрій територій. Встановлюються дитячі ігрові майданчики.